Istoric | Geografie | Monografie | Stema |   Însemne  
  Comunicate | Autorităţi | Legislaţie | Sesizări |   Cultura   
home > primării
 
 Hotărâri
 Dispoziţii
 Organigramă
 Regulamente
 Buget
 Instituţii subordonate
 Servicii publice deconcentrate
 Primării
 Instituţia Prefectului
 e-guvernare

Lista primăriilor din judeţul Mureş


.: Informaţii din trezorerie :.



Municipii

Nr
crt
Primăria Adresa Telefon Fax E-mail Website
1 Târgu Mureș

Piața Victoriei nr. 3

0265-268330

0265-260813

tgmures@cjmures.ro
infopublic@tirgumures.ro

www.tirgumures.ro

2 Sighișoara

Piața Muzeului nr. 7

0265-771280
0265-779779-
telefonul cetățeanului

0265-771019

sighisoara@cjmures.ro
primaria@sighisoara.org.ro

www.sighisoara.org.ro

3 Reghin

str. Petru Maior nr. 41

0265-511112

0265-512542

reghin@cjmures.ro
office@primariareghin.ro

www.primariareghin.ro

4 Târnăveni

Piața Primăriei nr. 7

0265-443400

0265-446312

tirnaveni@cjmures.ro
office@primariatarnaveni.ro

www.primariatarnaveni.ro


Oraşe

Nr
crt
Primăria Adresa Telefon   Fax   E-mail Website
1 Iernut

P-ța 1 Dec. 1918, nr. 9

0265-471410

0265-471376

iernut@cjmures.ro

www.primariaiernut.ro

2 Luduș

B-dul. 1 Dec. 1918, nr. 26

0265-411716
0265-411548

0265-413402

ludus@cjmures.ro www.ludus.ro
3 Sovata

str. Principală, nr. 155

0265-570218

0265-570524

sovata@cjmures.ro
secretariat@primariasovata.ro
www.primariasovata.ro
4 Miercurea Nirajului

str. Piața Bocskai Istvan, nr. 54

0265-576004

0265-576080

mniraj@cjmures.ro

www.miercureanirajului.ro

5 Sărmașu

str. Republicii, nr. 63

0265-421855

0265-421018

sarmasu@cjmures.ro
primaria@sarmasu.ro

www.orasulsarmasu.ro

6 Sângeorgiu de Pădure

str. Livezilor, nr. 6

0265-578226

0265-580357

sgpadure@cjmures.ro

www.sgpadure.ro

7 Ungheni

str. Principală, nr. 357

0265-328112

0265-328212

ungheni@cjmures.ro www.primariaungheni.ro


Comune

Nr
crt
Primăria Adresa Telefon Fax E-mail Website
1 Acățari

Acățari, nr. 214

0265-333112

0265-333298

acatari@cjmures.ro

www.acatari.ro

2 Adămuș

str. Livezilor, nr. 78

0265-450112

0265-450133

adamus@cjmures.ro www.primariaadamus.ro
3 Albești

str. Lungă, nr. 123

0265-778001

0265-777168

albesti@cjmures.ro

www.comunaalbesti.ro

4 Aluniș

Alunis, nr. 656

0265-553249

0265-553112

alunis@cjmures.ro

www.primaria-alunis.ro

5 Apold

Apold, nr. 134

0265-713156

0265-713104

apold@cjmures.ro www.comunaapold.ro
6 Ațintiș

Ațintiș, nr. 242

0265-714193

0265-714193

atintis@cjmures.ro www.atintis.ro
7 Bahnea

str.1 Decembrie 1918, nr. 50

0265-455112

0265-455028

bahnea@cjmures.ro

 

8 Band

str. Târgu Mureșului nr. 5

0265-428403

0265-428381

band@cjmures.ro www.comunaband.ro
9 Batoș

Batoș, nr. 302

0265-544212

0265-544212

batos@cjmures.ro www.primariabatos.ro
10 Băgaciu

str. Principală, nr. 112

0265-425714

0365-410287

bagaciu@cjmures.ro www.primaria-bagaciu.ro
11 Băla

str. Principală, nr. 240

0265-339112

0265-339229

bala@cjmures.ro www.primariabala.ro
12 Bălăușeri

Bălăuşeri, nr. 42

0265-764112

0265-763772

balauseri@cjmures.ro

www.balauseri.ro

13 Beica de Jos

Beica de Jos, nr. 215

0265-719612
0265-719700

0265-719612

beica@cjmures.ro www.beica.ro
14 Bereni

Bereni,nr. 22

0265-345416

0265-345417

bereni@cjmures.ro

www.bereni.ro

15 Bichiș

Bichiş, nr. 42

0265-483112
0265-483113

0265-483112

bichis@cjmures.ro

www.comuna-bichis.ro

16 Bogata

Bogata, nr. 122

0265-717100

0265-717220

bogata@cjmures.ro www.bogata.ro
17 Breaza

str. Principală, nr. 129

0265-540112
0265-540325

0265-540112

breaza@cjmures.ro www.comunabreaza.ro
18 Brâncovenești

Brâncovenești, nr. 303

0265-550112

0265-550320

brincovenesti@cjmures.ro www.primariabrincovenesti.ro
19 Ceuașu de Câmpie

Ceuaşu de Câmpie, nr. 365

0265-324112
0265-324164

0265-324112

ceuasu@cjmures.ro

www.ceuasudecampie.ro

20 Chețani

str. Principală, nr. 51

0265-484114

0265-484114

chetani@cjmures.ro www.primariachetani.ro
21 Chibed

Chibed, nr.452

0265-717783

0265-717783

chibed@cjmures.ro

www.kibed.ro

22 Chiheru de Jos

Chiheru de Jos, nr. 81

0265-716112

0265-716121

chiheru@cjmures.ro www.primariachiheru.ro
23 Coroisânmărtin

Coroisânmartin, nr. 49

0265-765012

0265-765112

coroisinmartin@cjmures.ro www.comunacoroisinmartin.ro
24 Corunca

Corunca, nr. 108

0265-243152

0265-254827

corunca@cjmures.ro www.primariacorunca.ro
25 Cozma

Cozma, nr. 41

0265-349456

0265-349402

cozma@cjmures.ro www.primariacozma.ro
26 Crăciunești

Crăciuneşti, nr. 166

0265-332112

0265-332113

craciunesti@cjmures.ro www.comunacraciunesti.ro
27 Crăiești

Crăieşti, nr.122/A

0265-427637

0265-427637

craiesti@cjmures.ro www.primariacraiesti.ro
28 Cristești

str. Principală, nr. 678

0265-326112

0265-326842

cristesti@cjmures.ro www.cristestimures.ro
29 Cucerdea

Cucerdea, nr. 329

0265-457144

0265-457198

cucerdea@cjmures.ro www.e-comune.ro/primaria-cucerdea-ms
30 Cuci

Cuci, nr. 280

0265-477503

0265-477504

cuci@cjmures.ro  
31 Daneș

Daneş, nr. 390

0265-762112

0265-762212

danes@cjmures.ro www.primariadanes.ro
32 Deda

Deda, nr. 175

0265-556212
0265-556412

0265-556312

deda@cjmures.ro www.primariadeda.ro
33 Eremitu

str. Principală, nr. 542

0265-347112
0265-347272

0265-347030

eremitu@cjmures.ro www.eremitu.ro
34 Ernei

Ernei, nr. 439

0265-335206

0265-335207

ernei@cjmures.ro

www.primariaernei.ro

35 Fărăgău

Fărăgău, nr. 40A

0265-716610

0265-716612

faragau@cjmures.ro  
36 Fântânele

Fântânele nr. 124

0265-580113

0265-580112

fintinele@cjmures.ro www.fantanele-ms.ro
37 Gălești

Găleşti, nr. 64

0265-586112
0265-586113
0265-586114

0265-586112

galesti@cjmures.ro

 www.galesti.ro

38 Gănești

str. Principală, nr. 548

0265-425101

0265-425049

ganesti@cjmures.ro

www.primariaganesti.ro

39 Gheorghe Doja

str. Principală, nr. 6

0265-331112

0265-331212

ghdoja@cjmures.ro www.gheorghedoja.ro
40 Ghindari Ghindari, nr. 79 0265-584112 0265-584112 ghindari@cjmures.ro  
41 Glodeni

Glodeni, nr. 133

0265-338112

0265-338256

glodeni@cjmures.ro www.primariaglodeni.ro
42 Gornești

Gorneşti, nr. 429

0265-342112

0265-342411

gornesti@cjmures.ro www.primariagornesti.ro
43 Grebenișu de Câmpie

Grebenisu de Câmpie, nr. 151

0265-429823
0265-429892

0265-429892

grebenisu@cjmures.ro www.e-comune.ro/primaria-grebenisu-de-cimpie-ms
44 Gurghiu

str. Petru Maior, nr. 8

0265-536003

0265-536094

gurghiu@cjmures.ro www.comunagurghiu.ro
45 Hodac

Hodac, nr. 98

0265-538601

0265-538451

hodac@cjmures.ro www.hodac.ro
46 Hodoșa

Hodoșa, nr. 56

0265-349112

0265-349037

hodosa@cjmures.ro

www.hodosa.ro

47 Ibănești

str. Principală, nr. 708

0265-538300

0265-538112

ibanesti@cjmures.ro

www.ibanesti.ro

48 Iclănzel

Iclănzel, nr. 1

0265-715301

0265-715421

iclanzel@cjmures.ro

www.comunaiclanzel.ro

49 Ideciu de Jos

Ideciu de Jos, nr. 228

0265-716312

0265-716374

ideciu@cjmures.ro www.ideciudejos.ro
50 Livezeni

Livezeni, str. Primăriei, nr. 1

0265-243303

0265-257793

livezeni@cjmures.ro www.comunalivezeni.ro
51 Lunca

Lunca, nr. 228

0265-542812

0265-542812

lunca@cjmures.ro www.comunalunca.ro
52 Lunca Bradului Lunca Bradului, nr. 188 0265-558112
0265-558012
0265-558012 lb@cjmures.ro www.comunaluncabradului.ro
53 Mădăraș

Mădăraș, nr. 357

0265-429300
0265-429371

0265-429300

madaras@cjmures.ro  
54 Măgherani

Măgherani, nr. 245

0265-587112

0265-587113

magherani@cjmures.ro www.comunamagherani.ro
55 Mica

Mica, nr. 56

0265-454112

0265-425033

mica@cjmures.ro www.primaria-mica.ro
56 Miheșu de Câmpie

str. Mihai Eminescu, nr. 4

0265-420312

0265-420313

mihesu@cjmures.ro www.mihesudecimpie.ro
57 Nadeș

Nadeș, nr. 343

0265-763112

0265-763017

nades@cjmures.ro

www.nades.ro

58 Neaua

Neaua, str. Principală, nr. 15

0265-585112
0265-585049

0265-585112

neaua@cjmures.ro www.neaua.ro
59 Ogra

Ogra, nr. 103/A

0265-458212
0265-458112

0265-458212

ogra@cjmures.ro www.primariaogra.ro
60 Papiu Ilarian

str. Principală, nr. 192/A

0265-715112

0265-715113

papiu@cjmures.ro www.papiuilarian.ro
61 Pănet

Panet, nr. 191

0265-322112

0265-322112

panet@cjmures.ro www.panit.ro
62 Păsăreni

Păsăreni, nr. 209

0265-710112

0265-710290

pasareni@cjmures.ro www.pasareni.ro
63 Petelea

Petelea, nr. 726

0265-344112

0265-344112

petelea@cjmures.ro www.primariapetelea.ro
64 Pogăceaua

Pogăceaua, nr. 44

0265-420001
0265-420042

0265-420001

pogaceaua@cjmures.ro www.pogaceaua.ro
65 Răstolița

Răstolița nr. 335

0265-532339

0265-532339

rastolita@cjmures.ro www.comunarastolita.ro
66 Râciu

str. Gheorghe Șincai, nr. 58

0265-426003

0265-426212

riciu@cjmures.ro www.comunariciu.ro
67 Rușii-Munți

str. Principală, nr. 120

0265-554004
0265-554088

0265-554004
0265-554088

rusiimunti@cjmures.ro

www.rusiimunti.com

68 Saschiz

Saschiz, nr. 159

0265-711621

0265-711602

saschiz@cjmures.ro www.saschiz.ro
69 Sărățeni

Sărățeni, nr.75/B

0265-573001

0265-573001

sarateni@cjmures.ro www.sarateni.ro
70 Sâncraiu de Mureș

str. Principală, nr. 197A

0265-316964

0265-316965

sincraims@cjmures.ro www.sancraiums.ro
71 Sângeorgiu de Mureș

str. Petki Dávid, nr. 130

0265-318026

0265-318025

singmures@cjmures.ro https://emol.ro/sangeorgiudemures-ms
www.singeorgiudemures.eu
72 Sânger

Sânger, nr. 193

0265-715514

0265-715512

singer@cjmures.ro www.comunasanger.ro
73 Sânpaul

str. Principală, nr. 261/A

0265-713512
0265-713694

0265-713506

sinpaul@cjmures.ro www.comunasinpaul.ro
74 Sânpetru de Câmpie

str. Principală, nr. 332

0265-422704

0265-422704

sinpetru@cjmures.ro www.sanpetrudecampie.ro
75 Sântana de Mureș

str. Morii, nr. 26

0265-323517

0265-323518

sintana@cjmures.ro www.sintana.ro
76 Solovăstru

Solovastru, nr. 59

0265-534112

0265-534112
int 17

solovastru@cjmures.ro www.solovastru.ro
77 Stânceni

str. Principală, nr. 37

0265-719812

0265-719812

stinceni@cjmures.ro www.comunastanceni.ro
78 Suplac

str. Principală, nr. 238

0265-456190

0265-456112

suplac@cjmures.ro www.primariasuplac.ro
79 Suseni

Suseni, nr. 408

0265-348086

0265-348084

suseni@cjmures.ro www.primariacomuneisuseni.ro
80 Șăulia

str. Principală, nr. 413

0265-435112

0265-435113

saulia@cjmures.ro www.saulia.ro
81 Șincai

Şincai, nr. 156

0265-427201

0265-427201/15

sincai@cjmures.ro www.primariasincai.ro
82 Tăureni

Tăureni, nr. 256

0265-433712

0265-433712

taureni@cjmures.ro www.primariataureni.ro
83 Valea Largă

Valea Largă, nr. 248

0265-488112
0265-488456

0265-488456

valealarga@cjmures.ro www.comunavalealarga.ro
84 Vărgata

Vărgata, nr. 34/A

0265-588112

0265-588016

vargata@cjmures.ro http://ms.ovelo.ro/vargata
85 Vătava

Vătava, nr. 62

0265-555112

0265-555001

vatava@cjmures.ro

www.vatava.ro

86 Vețca

str. Principală, nr. 140

0265-344401

0265-344401

vetca@cjmures.ro www.primariavetca.ro
87 Viișoara

str. Principală, nr. 111

0265-712212
0265-712320

0265-712212
0265-712320

viisoara@cjmures.ro www.viisoarams.ro
88 Vânători

Vânători, nr. 43

0265-761212

0265-761154

vinatori@cjmures.ro www.comunavinatori.ro
89 Voivodeni

str. Principală, nr. 160

0265-341112

0265-341140

voivodeni@cjmures.ro www.voivodeni.ro
90 Zagăr

Zagăr, nr. 266

0265-712412

0265-712412

zagar@cjmures.ro www.primariazagar.ro
91 Zau de Câmpie

str. Republicii, nr. 18

0265-486112

0265-486113

zaucimpie@cjmures.ro www.zaudecimpie.ro

Informatiile au fost furnizate de Dascălu Ligia, în data de 23.07.2008
Actualizări realizate de Belean Adrian, în data de 13.07.2010, 25.11.2011, 06.01.2012, 25.01.2012, 26.01.2012
Actualizări furnizate de Ercsei Matilda şi prelucrate de Ciobotă Iuliana, în data de 24.10.2012
Actualizări furnizate de Nemeş Ileana, în data de 21.02.2014, 15.07.2014
Actualizări furnizate de Moldovan Cristina şi prelucrate de Gorea Adrian, în data de 29.09.2020